Obecny czas to Sro 23 Sty 2019, 23:46

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Klikając odnośnik Rejestracja na dole zgadzasz się na te warunki.

Administrator - osoba spełniająca najwyższą władzę na Livendale. Jego słowo jest ostateczne i nie podlega żadnej dyskusji z Użytkownikami.

Użytkownik - osoba, która dołączyła do społeczności Livendale. Wraz z rejestracją Użytkownik akceptuje Regulamin.

Moderator - osoba, która posiada część praw do korzystania z narzędzi Administratora.

MG (Master Game) - guru wypraw, przygód oraz walk. To do niego należy obserwowanie walk oraz ocenianie obrażeń. Dodatkowo MG mają swój udział w przygotowywaniu Eventów.

Event - organizowane przez Administratorów, Moderatorów oraz MG wydarzenie, które może wpłynąć na dalszy przebieg zdarzeń w Livendale.

Ostrzeżenia - punkty, które przyznawane są za złamanie Regulaminu, obrażanie Użytkowników oraz ignorowanie słów osób do tego uprawnionych.

Postać - osoba mieszkająca i biorąca udział w życiu Livendale, po wcześniejszej akceptacji Karty Postaci.

Karta Postaci - specjalny temat, który zawiera historię oraz wszelkie informacje na temat danego charakteru.

Podpis - inaczej sygnatura; niewielki dopisek znajdujący się pod postem, w którym powinny znaleźć się najważniejsze informacje.


Regulamin Forum


1. Każdy Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem oraz jego przestrzegania. Jeżeli po wysłaniu prywatnej wiadomości nadal będzie ignorować zasady panujące w Livendale, dostanie Ostrzeżenie. Uzyskując 5 takich punktów, jest automatycznie odsuwany ze społeczności i życia Forum.

2. Każdy Użytkownik jest równy innemu Użytkownikowi. W rozstrzygnięcia sporu między Postaciami może pomóc MG, organizując walkę.

3. Wszelakie groźby wobec każdej osoby na Forum będą karane.

4. Zabrania się wysyłania wiadomości, które zawierają same emotikony lub zdania fatyczne (składających się tylko ze słów podtrzymujących rozmowę).

5. Na Forum posługujemy się poprawną polszczyzną, polskimi znakami oraz interpunkcją. Za jeden błąd nikt nie będzie karał Użytkowników, jednak za ich nagminne występowanie Użytkownik otrzymuje Ostrzeżenie. Jeżeli Użytkownik ma dysleksję, powinien powiadomić o tym Administratorów oraz Moderatorów, wysyłając im prywatną wiadomość lub umieszczając informację w Podpisie.

6. Podpis służy jedynie do zamieszczenia informacji. Powinien on nie rozciągać aż nadto stron, ponadto być schludny i czytelny. Użytkownik po otrzymaniu wiadomości od uprawnionych do tego osób na temat sygnatury, powinien zmienić ją według zaleceń. Jeżeli tak się nie stanie, Administratorzy i Moderatorzy mogą wolną ręką usunąć Podpis oraz dać Ostrzeżenie.

7. Emblemat przedstawia wygląd postaci. Jego maksymalna szerokość to 225 px (w innych przypadkach obraz nie zostanie zaokrąglony na krawędziach), zaś wysokość nie powinna przekraczać 700 px. Dodatkowo w Podpisie lub na Emblemacie muszą być zawarte informacje na temat autora (w zależności od tego, na jakich zasadach pozwala na użytkowanie dzieła).

8. Do swobodnej rozmowy służy Offtopic. Tam tematy są jedynie częściowo monitorowane, jednak nie umykają czujnej kontroli Administratorów i Moderatorów.

9. Zabrania się nadużywania przekleństw. Polski to piękny język, często przekleństwa podkreślają charakter wypowiedzi, lecz to może się skończyć Ostrzeżeniem, jeżeli Użytkownik będzie nagminnie używał niestosownych słów.

10. Masz pytanie? Napisz do Administratora lub Moderatora! Przecież to tak niewiele kosztuje, a nie mają oni aż wielkiego apetytu. Spam pytaniami w Offtopie lub gdzieś indziej będzie karane Ostrzeżeniem.

11. Zabronione jest udostępnianie odnośników/informacji do treści:
 • pornograficznych
 • pedofilskich
 • propagujących alkohol
 • propagujących używki oraz inne środki odurzające
 • zawierających wirusy oraz nielegalne oprogramowanie
 • łamiących prawa autorskie
 • obrażających poglądy, religie, narodowości, propagujące szowinizm


12. Posty nie mogą zawierać:
 • bezsensownych wypowiedzi, które mają się nijak z głównym wątkiem
 • informacji na temat innych osób (imię, nazwisko, PESEL itd.)
 • bezpośrednich ataków na uczestników rozmowy
 • reklam
 • nadmiaru agresji, który może spowodować większy konflikt


13. Duplikaty tematów będą usuwane.

14. Podszywanie się pod Administratorów oraz Moderatorów (za pomocą nicków oraz wtrąceń) będzie karane Ostrzeżeniem.

15. Użytkownik powinien wszelakie incydenty/złamania Regulaminu na Forum zgłaszać Administratorom.

16. Administracja Forum Livendale nie odpowiada za treści umieszczane przez Użytkowników.

17. Teksty tutaj zamieszczone należą do Użytkowników. Kopiowanie ich bez zgody Użytkowników łamie prawo.

18. O zmianach Regulaminu Użytkownicy Livendale będą informowani w "Ogłoszeniach".Regulamin Gry


1. Livendale należy do gatunku PBF (Play-By-Forum). Wcielasz się tutaj w ludzi lub furries oraz kierujesz ich losem. MG mają niewielki udział na dalszy przebieg historii Twoich postaci.

2. Nick postaci oznacza również jej imię. Wszelakie konta z niepotrzebnymi liczbami zostaną usunięte.

3. Na Forum piszemy w narracji trzecioosobowej. Oczywiście można wyjść poza standard i pisać w narracji pierwszoosobowej, nic nie stoi na przeszkodzie, jednak milej widziana jest ta pierwsza opcja.

4. Odpisy powinny składać się z minimum 75 słów oraz zawierać reakcje postaci na dane wydarzenia. Oto przykład:
Cytat :
Tak oto zawitała na ulicach ogromnego miasta Livendale. Spokojnym oraz zrównoważonym krokiem dążyła do swojego celu, słuchając muzyki na swoim telefonie. Jej uwadze nie przemknęły różne witryny z gadżetami czy też i ubraniami - zależy głównie od tego, co kto lubi. Dziewczyna poprawiła swoje długie, sięgające niemalże do kolan włosy, uśmiechając się niemalże do każdej osoby, którą spotkała. Zapewne zdziwiło to przechodniów, ale cóż mogą zrobić, skoro jest to niemalże "promieniująca" radością osoba? Minęło kilkanaście minut, gdy znalazła się przed sklepem, do którego miała zawitać. Tam właśnie znajdzie to, czego potrzebuje. Wzięła głęboki oddech, uspokoiła swoje myśli, a następnie otworzyła lekkie, zrobione z drewna i szkła drzwi. Zdziwiło ją to, gdyż ktoś mógłby z łatwością się tam włamać, jednak jej zaniepokojenie zniknęło, gdyż zauważyła kraty oraz monitoring. Pokonała schodki oraz powitała z uśmiechem sprzedawcę.


5. Możesz stworzyć i mieć jedynie 5 postaci. Jeżeli zostanie wykryte, że powstało więcej, Użytkownik otrzymuje od Administratora naganę.

6. Wyrywanie kończyn oraz zadawanie permanentnych obrażeń jest zabronione.

7. Uśmiercenie postaci jest możliwe tylko za zgodą jej właściciela (MG mają tę możliwość, gdy osoba nie stosuje się do postów).

8. Możliwa jest ustalona walka, w której postaci mają otrzymać omówione obrażenia lub zginąć, lecz należy o tym powiadomić Administratora.

9. Furries mają to do tego, iż ich wzrost zależy od zwierzęcia, które przypominają. Zatem myszy/szynszyle mogą mieć maksymalnie 1.40 m wzrostu. To samo się tyczy innych gatunków - im w rzeczywistości jest mniejszy, tym w Livendale także.

10. Pisanie za inne osoby bez pozwolenia nie jest dozwolone i będzie karane, w szczególności podczas walk. Dopisek, że "A poszedł w tę stronę", gdy A tego w rzeczywistości nie zrobił, jest przykładem tego punktu.

11. Na początku rozgrywki postać otrzymuje jedną z rang: Dziecko/Nastolatek/Dorosły/Starzec. Są one podstawowe i zależą jedynie od wieku postaci.

12. Jedną postacią możesz pojawić się jedynie w dwóch miejscach jednocześnie. Inny limit mają Sprzedawcy oraz Lekarze - otrzymują dodatkowe miejsce do wypełniania swoich obowiązków.

13. Wszystkie posty, które zawierają treść nieodpowiednią dla nieletnich, związaną z relacjami pomiędzy postaciami, należy ukryć jako spoiler lub oznaczyć wielką cyfrą "+18".

14. Zajście w ciążę jest możliwe jedynie podczas owulacji. Ciąża trwa 2 tygodnie (maksymalnie miesiąc) i zwykle rodzi się jedno dziecko. Jest jeszcze jedna uwaga - jeżeli matka ma Rh -, a ojciec dziecka Rh +, występuje konflikt serologiczny. Pierwsza ciąża nie stanowi zagrożenia, lecz następne - owszem. Wtedy kobieta musi stosować specjalne leki, w przeciwnym razie naraża siebie oraz dziecko na śmierć.

15. Emblemat przedstawia postać. Niedopuszczalne jest to, żeby furry miało wygląd człowieka, a człowiek wygląd furry.

16. Furry nie mogą posiadać skrzydeł, nawet jeżeli są one związane z ptakami.

17. Informacji o pogodzie należy szukać w "Ogłoszeniach". Bawienie się śniegiem w lecie lub opalanie podczas mrozów na zewnątrz będzie karane Ostrzeżeniem.