Share
Go down
Iris
Nastolatek
Punkty życia : 100/100
Female Posty : 49
Data dołączenia : 24/09/2016
Skąd : Daleko
Zobacz profil autora

Opis księgarni "Molowo"

on Pon 26 Gru 2016, 20:25
Każdy pewnie słyszał o typowych "molach książkowych". Tym mianem określano, a nawet i dalej się określa, osoby czytające bardzo dużą ilość książek w ciągu paru dni, zapewne spędzając cały czas przy druku bez przerwy. I ta słynna wymówka: "Jeszcze tylko jeden rozdział"... Gdy jedni wolą wypożyczać i pozostawiać wszystko za sobą, inni zaś kupują te egzemplarze, które wyjątkowo przypadły im do gustu pod względem fabuły, treści pisanej, a także i gatunku. W Livendale księgarni nie brakuje - istnieje ich kilka, a każda cieszy się ogromnym powodzeniem, mimo zaistnienia ery słynnych e-booków, które jednak nie wszystkim przypadły do gustu, a w szczególności tym starszej daty. Książki ładnie reprezentują się na półkach, w przeciwieństwie do przenośnego urządzenia, co jednak posiada jedną zaletę - może zastąpić całą bibliotekę podczas wycieczki, więc nie trzeba brać grubych tomów kolejnych części danej sagi.

Z zewnątrz sklep wygląda całkiem schludnie i przyzwoicie, a na wystawie znajdują się najnowsze tomy popularnych serii. Logiem tejże placówki jest po prostu... książka i pióro wieczne - podstawowe narzędzia każdego pisarza kilkanaście lat temu. Każdy, kto chociaż raz tutaj przejdzie, zapewne da się oczarować magią wynikającą z czytania takich perełek oraz powiększania wyobraźni własnego umysłu. Powierzchnia księgarni nie jest duża, więc książki poukładane są w ogromne stosy i egipskie piramidy, mające na celu powiększenie dostępnej przestrzeni na poruszanie się.

_________________
"Sometimes... you can cry until there's nothing wet in you. You can scream and curse to where your throat rebels and ruptures. You can pray, all you want, to whatever god you think will listen. And, still it makes no difference. It goes on, with no sign as to when it might release you. And you know that if it ever did relent...it would not be because it cared."
Johnen Vasquez
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach